Kawa jako powód do spotkania

Zapraszam Cię na kawę! Ile razy słyszałeś takie zaproszenie lub sam je wypowiedziałeś. Spotkanie przy kawie jest doskonałą okazją do rozmowy, snucia planów czy wspomnień. Rytuał picia kawy łączy się z cudownym aromatem, piękną porcelaną, dystyngowanym stukaniem łyżeczki. Kawę pije się łyk po łyku. Jednak między nimi zawsze znajdzie się czas na chwilę rozmowy. Przygotuj się  na doskonałe espresso lub cafe macchiato, podane ze spienionym mlekiem i szklaneczką wody.

Picie gorącej kawy w większym gronie stało się ulubioną formą rozrywki. Rozpoczęło się od mężczyzn (kobiety na początku nie miały wstępu do kawiarni), którzy upajali się komfortem i luksusem stylowych kawiarni w ekskluzywnych dzielnicach wielkich miast. Wielu z nich tak upodobało sobie te miejsca, że prosili o przesyłanie tam korespondencji, organizowali spotkania biznesowe, pisali eseje filozoficzne, grali w karty, czytali gazety, a przede wszystkim – prowadzili niekończące się dyskusje przez długie godziny. W kawiarniach narodziły się koncepcje wielu dzieł artystycznych.

Jeśli masz zmartwienie – napij się kawy, jeśli się cieszysz – napij się kawy, jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy.”

Gdy przełkniemy pierwszy łyk kawy, kofeina potrzebuje zaledwie 10 minut, aby „dać nam kopa”. Po upływie nieco więcej niż 10 minut, stężenie kofeiny w naszej krwi osiąga połowę maksymalnego stężenia, co już wystarcza, żeby odczuć jej wpływ na nasz organizm. Najwyższy poziom jest po 45 minutach. To wtedy jesteśmy najbardziej pobudzeni.

Co mówią o nas klienci

Jesteś w trybie Offline